Poczuj radość Ewangelii w Konkursie Biblijnym!

Młodzież szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy do udziału w 24. Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, który odbywa się w roku szkolnym 2019/20. Tematyka tegorocznych eliminacji obejmuje: Księgę Liczb oraz 1 List do Koryntian. Corocznie na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” do pogłębionego studium Pisma Świętego odpowiada niemal 30 000 uczniów z prawie 1,5 tys. szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs biblijny przebiega w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim.

Już po raz siódmy Stowarzyszenie „Diakonia” Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej we współpracy z Naukowym Kołem Teologicznym Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej organizuje Konkurs Wiedzy Liturgicznej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa we współpracy z Zespołem KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych po raz trzeci organizują Ogólnopolski Konkurs „Jezus Chrystus naszym Królem”. Jego celem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który proklamowano 19 listopada 2016 roku. W ten sposób pragniemy zmotywować młodych Polaków do realizacji zobowiązań wynikających z tego Aktu.

XI KONKURS BIBLIJNY DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ
dla uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020
„Życie pierwotnego Kościoła w opisie Dziejów Apostolskich”

Organizatorem przyszłorocznej XXX Olimpiady Teologii Katolickiej będzie Archidiecezja Przemyska.

Temat olimpiady "Dumni z Ewangelii i z Polski" nawiązuje do myśli św. Jana Pawła II wypowiedzianej podczas Światowych Dni Młodzieży w Denver, dziedzictwa
chrześcijańskiego obecnego w historii narodu polskiego oraz do obchodów 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą”.

katecheza.diecezja-pelplin.pl

Realizacja: Seweryn Sildatk